آنچه عکاسی نوزاد را شیرین می کند

نکات ساده زیر برآمده از تجربیات در عکاسی از نوزادان است. با رعایت کردن این نکات و به کمک عکاسان حرفه‌ای، آنچه را که واقعا برازنده حساس‌ترین لحظات زندگی فرزندتان است ثبت کنید.یادتون باشه بچه ها برای یک مدت خیلی کوتاه اینقدر کوچیک هستند. ممکنه باورتون نشه اما یادتون میره که کودکتون اولش چقدر کوچک بوده پس این لحظات زیبا و شیرین رو از دست ندید.

عکاسی کودک

۱) بهترین زمان عکاسی بین ۵ تا ۱۲ روزگی است

زیرا نوزاد اکثرا خواب و چشمانش بسته است و نور فلاش، هر چند کم، چشمانش را اذیت نمی‌کند. همچنین به دلیل اینکه نوزاد هنوز به سر و صداهای اطراف حساس نشده است، برای همین حرکات اطراف حواس نوزاد را پرت نمی کند.

۲) همراه داشتن پستونک شماره صفر

مادران عزیز حتما برای عکاسی یک عدد پستونک شماره صفر برای نوزادشون تهیه کنند. در حین عکاسی و بعد از چیدن دکور مناسب، گاهی پیش آمده است که نوزاد بی تابی و بدخلقی می کند، در این شرایط مادر نمی تواند همانطور که نوزاد در دکور است او را شیر دهد، در اینجا یک پستونک شماره صفر، هم نوزاد را آرام می کند و هم خللی به فرآیند عکاسی وارد نمی‌سازد. تجربه ما نشان داده است که ۹۹٪ نوزادانی که حتی عادت به پستونک خوردن ندارند، در این شرایط پستونک رو می پذیرند. برای همین حتما حتما به مادران توصیه میکنیم قبل از زمان عکاسی، یک عدد پستونک شماره صفر خریداری کنند.

۳) حمام یک ساعت قبل از عکاسی

برای اینکه بتوانید در بازه زمانی که تعیین کرده اید کل پروژه عکاسی را انجام دهید، خیلی خوب است که نوزاد را یک ساعت قبل از زمانی که عکاسی دارد حمام برده باشید. این کار موجب می شود که بدن نوزاد سنگین شود و هنگام عکاسی خواب عمیق‌تری داشته باشد. در این حالت تحرک کمتری دارد و می توان فرم‌های مختلفی به بدن نوزاد داد و این یعنی تعداد عکس‌های بیشتر با تنوع بیشتر.

۴) شیر دادن به نوزاد

برای اینکه نوزاد در زمان عکاسی گرسنه نباشد، حتما نوزاد رو بعد از استحمام و قبل از زمان عکاسی شیر بدهید. در غیر اینصورت، نیاز می‌شود تا مادر در زمان عکاسی نوزاد را شیر دهد و زمان عکاسی طولانی میشود. حتی گاهی زمانی طول می کشد تا نوزاد باد گلوی شیری که خورده است را خارج کند و آرام شود. برای همین توصیه جدی می کنیم که قبل از شروع عکاسی شیردهی به نوزاد انجام شود.

۵) لخت بودن نوزاد هنگام عکاسی

نکته قابل توجه دیگر این‌ست که سعی کنید نوزاد را بدون لباس و لخت برای عکاسی آماده کنید ،مثلا بعد از حمام کردن نوزاد یک پتو دورش بپیچید. اگر نوزاد لباس داشته باشد و بخواهید در حین پروژه عکاسی لباس را از تنش در بیاورید، ممکن است از خواب بیدار شود و نا آرامی کند، که این موضوع به طولانی شدن زمان عکاسی منجر خواهد شد. با توجه به فصل تابستان، می توان با یک ملحفه نرم یا پتو نوزاد را برای عکاسی آماده کرد.

۶) پدر و مادر استرس نداشته باشند.

اگر مادر و پدر، حتی در حالتی که در پشت صحنه حضور نداشته باشند، دچار استرس در مورد نوزادشان شوند، این استرس به نوزاد منتقل می شود و نوزاد بدخلقی می کند. مادران باید سعی کنند از استرس‌های بی مورد مانند نگرانی در مورد سرما خوردن نوزاد، خوب یا بد شدن خروجی عکس، انتخاب بهترین ژست و از این دست مسائل پرهیز کنند. عکاس بهترین گزینه ها را برای نوزاد شما اجرا خواهد کرد.

برای عکاسی کودک بالای ۳ سال :

برای بچه های ۳ سال تا ۷ سال و ۸ سال، برعکس نوزادان، نکته‌ی قابل توجه این‌ست که باید سعی کرد کودک را برای زمان عکاسی شاداب و پر انرژی نگه داشت. کودک را قبل از زمان عکاسی به حمام نبرید، زیرا خسته می شود و هنگام عکاسی اذیت می کند. اگر می خواهید حمام ببرید، با فاصله چندین ساعت این کار رو بکنید و حتما کودک را در این بین بخوابانید.

اگر می خواهید در منزل عکاسی کنید

 

۱۶ نکته عکاسی نوزاد در منزل

۱) آماده عکاسی باشید!

دوربین یا گوشی را همیشه در دست داشته باشید. وقتی کودک شما با عکس گرفتن آشناتر باشد.

این باعث می شود که کودک شما به دوربین عادت کرده و مشغول بازی خود باشد.

۲) به پس زمینه توجه کنید.

توجه کنید که داشتن پس زمینه های ساده نوزاد شما را هنگام عکاسی در کانون توجه قرار می دهد.

۳) زاویه دیدتون رو عوض کنید.

برای زاویه ای که بهتر با کودکتون ارتباط برقرار کنید هم سطح چشم های کودکتون بشید.

۴) حاضر باشید.

مطممئن بشید که نوزادتون خوب غذا خورده،حالش خوبه، راحته و شما میتونید ازش چندتا عکس دوست داشتنی بگیرید.

۵) زمان های مناسب را برای عکاسی نوزاد انتخاب کنید.

زمانی را در روز انتخاب کنید که کودک شما خوشحال است. این زمان در هر بچه ای متفاوت است.

۶) اجازه بدین اونجا نور باشه.

این خیلی بهتره که از نور نرمی که مستقیما از پنجره میاد استفاده کنید تا نورهای تند فلش

۷) خیلی زود یا دیر عکاسی کنید.

اگر قراره بیرون عکاسی کنید،ساعت های اول صبح یا نزدیک غروب رو انتخاب کنید.ساعت های وسط روز نور خیلی شدید که به پوست کودکتون بخوره رو به شما نمیده.

۸) شخصیش کنید.

در شرایطی عکاسی کنید که برای شما معنای خاصی دارد. عکس هایی که شخصی تر هستند، احساسات را تشدید میکنند.

۹) آن ها خیلی زود بزرگ میشوند.

یادتون باشه بچه ها برای یک مدت خیلی کوتاه اینقدر کوچیک هستند. ممکنه باورتون نشه اما یادتون میره که کودکتون اولش چقدر کوچک بوده پس سعی کنید این کوچیک بودن رو نشون بدین با چیزهایی که کنارش میذارید.

۱۰) برایش توضیح بنویسید.

شما ممکنه فکر کنید برای همیشه اون روز و داستان پشت عکس هارو یادتون میمونه اما همیشه اینطوری نیست.مخصوصا وقتی که بچه شما بزرگ تر بشه و زمان بیشتری از عکس ها بگذره. میتونید از پس زمینه عکس برای نوشتن این جزییات استفاده کنید.

۱۱) شما هم در عکس ها باشید.

تا جایی که میشه سعی کنید خودتان و خانوادتان در عکس ها باشید.بچه های شما دوست دارند بدانند شما وقتی ان ها تازه به دنیا امده بودند و درحال بزرگ شدنشان چه شکلی بودید.بعدها از شما برای این کار تشکر میکنند.

۱۲) ذخیره کنید!

عکس نوزاد خود را مرتب زخیره و مرتب کنید. میتونید اون هارو وقتی کودکتون هنوز کوچک است بر اساس ماه مرتب کنید(بعد از این میشه به ترتیب سال انجامش بدید)

۱۳) مرتب کنید.

وقتی عکس هاتون رو ذخیره کردید می تواندی یک سری کلمات کلیدی انتخاب کنید که بوسیبه آنها سریع تر عکس ها را پیدا کنید.

۱۴) بک آپ بگیرید.

همیشه ازعکس هاتون نسخه پیشتبان بگیرید. عکس های شما با ارزش و بدون جایگزین هستند.

توجه به این نکته ضروری است که اگر از کادرو درخواست عکاس کنید، می توانید به صورت مادام العمر تمام عکس های خود را در گالری شخصی خود نگه دارید.

۱۵) کمی ویدیو بگیرید.

از لحظات شیرینی که نوزاد شما به صورت ناخودآگاه بوجود می آورند فیلم بگیرید و به خاطرات خود اضافه کنید.

سخن آخر

آیا می شود در خانه عکس هایی مثل آتلیه گرفت؟

عکاسی از نوزاد کار اسانی نیست و نیاز به حوصله و تجربه و دانش دارد. از طرفی نوزاد آنقدر حساس است که نمیشود به راحتی آن ها را هرجایی مثل آتلیه ها برد.

ما برای شما یک پیشنهاد بهتر داریم،شما از هرجایی که هستید  رزرو  بگیرید و  در روز و ساعتی که شما هماهنگ میکنید در محلی که شما میخواهید با تمام امکاناتی که لازم است، آنجا حاضر میشویم و باتجربه و حوصله بهترین عکس هارا از نوزاد شما ثبت میکنیم.

0

 یکی از مهمترین عکس هایی که همیشه تو هر خونه ای ام پیدا میشه و جزو اوجب واجبات .فقط اینو یادتون باشه که واسه گرفتن عکس های خانوادگی کلی ایده های باحال هست که اجرا کنید ؛تا یه آلبوم پر از عکسای تکراری جمع نکنید .

البته که این روز ها مد شده توی سالن های عروسی هرکسی یه دوربین دستش میگیره و میاد برای عکاسی ازتون !ولی خب قطعا اون عکسی که قبل مراسم برید تو استودیو و با نور تجهیزات حرفه ای بگیرید یه چیز دیگه میشه .

 | عکاسی خانوادگی |

حالا میریم سراغ یه سری نکته که قبل گرفتن عکس خانوادگی  حتما باید رعایتشون کنید .

ازین که احساسات خودتون رو نشون بدین خجالت نکشید

یکی از کارهایی که بیشتر آدما جلو دوربین انجام میدن اینه که از اصل خویشتن دور شده و احساساتشون رو سعی میکنن قایم کنن .

که صد البته این کار اشتباه و شما هرچی که خود واقعیتون باشین عکس وفیلمتونم واقعی تر میشه .

سعی کنید وقتی که میخواید برای عکاسی خانوادگی برید لباس قشنگاتون بپوشین

قطعا همه میدونیم که لباس تاثیر بسزایی تو ترکیب بندی عکس داره و ازین رو سعی کنید لباس های نو و اتو کشیده شدتون رو واسه عکاسی انتخاب کنید .

همچنین بخوانید :عکاسی در فضای باز

اگر ژست جالبی بلدین به عکاستون بگید

البته که عکاس های استودیو رٌزا تو سرشون یه عالمه ایده باحال واسه عکاسی دارن ولی بازم اگر خودتون ایده جالبی داشته باشین با کمال میل ازش استقبال میکنیم .

استودیو رٌزا ، تخصصی ترین استودیو  دکرج

0

خب هر فصل سال قشنگیای خودش رو داره و در هر فصل سال به فکر این باشیم که از بچه های عزیز و دلبندمون،تا تو سن طلاییشون هستندعکاسی کنیم.فرصتی که هر فصل زیباییاشو در اختیارمون قرار میده تا تو بهترین لوکیشن های شهر بتونیم از بچه هامون خاطره داشته باشیم .این فرصت ها غیر قابل بازگشت هستن پس لحظات رو از دست ندید.
استودیو رٌزا با در نظر گرفتن این موضوع و قرار داد با بهترین باغ های عکاسی که مخصوص کودکان ساخته شده در فضای باز این فرصت را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد تا بهره لازم را ازین موضوع ببرند .

چرا تو فضای باز از کودکمون عکاسی کنیم ؟

یکی از دلایلی که ما اصرار به این کار داریم اینه که فرضیمون در طول زمان به اثبات رسیده که کودکان به دلیل ذات پاکشون با طبیعت بیشتر ارتباط برقرار میکنن و احساس راحتی بیشتری دارند نسبت به فضای آتلیه ، پس در نتیجه وقتی کودکمون احساس آرامش داشته باشه عکس هاش هم به مراتب بهتر از زمانیه که دچار استرس و اضطراب شده باشه .فرصت ها رو از دست ندید و با ما بهترین لحظات رو به ثبت برسونید.

عکاسی با پدر و مادر !

یکی از ایده های خیلی جذابی که میتونید برای عکاسی داشته باشین اینه که همسر جان رو راضی کنید تا همراهتون تو روز عکاسی تشریف بیارن باغ و 3 تایی یا 4 تایی با هم کلی عکسای جذاب بگیرین و از در کنار هم بودن لذت ببرید ، اینجوری با یه تیر چنتا نشون رو میزنید ، هم خودتون عکاسی میکنید و هم بچه های دلبندتون .

0

بهترین مدل های طراحی و چاپ آلبوم عروسی آلبوم ها جزو اشیایی هستند که همه ما حتی شده یکی از اونارو تو خونه مونداریم و یکی از خاطره انگیز و دوست داشتنی ترین دارایی های هر کسی محسوب میشه و جالب بدونید که همه آدم ها حداقل یکبار داشتن یک آلبوم رو تجربه کردن.و خب تقریبا تو تمامدنیا هم این سنت رواج داره و باب هستش.مخصوصا آلبوم مخصوص عکس های عروسی که خب مربوط به مهمترین روز زندگی هر فردی هستش و خب همواره زوج ها تمایل به داشتن مجموعه ای از اون عکس ها در غالبآلبوم هستند.

استودیو رٌزا با در نظر گرفتن همه سلیقه ها و جدیدترینمتدهای روز دنیا برای طراحی و چاپ آلبوم به چندین مدل و طرح در این زمینه دست پیدا کرده که در عین زیبایی و خاص بودن از کیفیت و قابلیت نمایش فوق العاده ای برخوردار هستند.با هم بهترین مدل های طراحی و چاپ آلبوم عروسی از نظر استودیو روز رٌزا را بررسی خواهیم کرد.

 

جلد جیر

یکی از قشنگ ترین نوع آلبوم هایی هست که استودیو اون رو طراحیو تجدید چاپ میکنه.که تو سایزهای مختلف از سایز 13×26 تا 50×70به چاپ میرسه.

پلکسی

جلد شیشه ای مانند با چاپ عکس به انتخاب خودتون که میتونه یکی ازعکس های خودتون باشه.و خب بسیار مدرن و خاص هستش.

لیست پکیج و خدمات مجموعه رٌزا

جلد چرم

یکی از متدوال ترین و پرطرفدارترین جلدها جلد چرمی هستش که از لحاظزیبایی و شیک بودن کار بسیار قابل توجه و پرکاربرد هست.

همچنین برگه های مورد استفاده استودیو روز سبر برای اکثر آلبوم های مورد استفاده اشسیلک،بیت لایت و متالیک هستش که مراجعه کننده ها بسته به سلیقه شون از بیناین موارد انتخاب میکنن که آلبم شون با چه نوع برگ هایی طراحی بشن.

درباره مجموعه استودیو رٌزا

0

خب امروز میپردازیم به عکاسی فرمالیته در خانه که چند وقتی هست که استدیو زًٌزا این آپشن رو برای عروس و داماد ها اضافه کرده که به نظر خود بنده خیلی کار خوب و باحالی ام هست .
چرا که شما وقتی جایی قرار عکاسی کنی که باهاش خاطره داری یا قرار توش خاطره بسازی خیلی بیشتر ارتباط برقرار میکنی تا اینکه یه لوکیشنی که شاید تا به حال هیچ وقت تو زندگیت ندیدیش .

همچنین بخوانید :فرمالیته عروسی
داشتن لوکیشن خوب از ملزومات عکاسی فرمالیته

البته خب اینو باید بدونیم که برای داشتن یه همچنین عکسایی و در کل عکاسی تو خونهعروس و داماد باید یه سری نکته رو حتما مورد توجه قرار بدیم .

 • داشتن یه خونه نسبتا خوب
 • تجهیزات عکاسی و لنز هایی که بشه تو کمترین نورهای طبیعی باهاشون عکاسی کرد
 • عروس و داماد پایه
لباس مناسب و اکسسوری خوب انتخاب کنید

اگر تصمیمتون واسه فرمالیته توی خونه جدی شد از همین الان باید دنبال یه ست لباس باحال و کول واسه این کار باشید ، چراکه لباس و اکسوری که به محیط خونتون بیاد و در عین حال جلوه بصری زیبایی هم داشته باشه میتونه خیلی تو بهتر
شدن عکس و فیلما کمک کنه .

البته متخصصان طراحی در استودیو رٌزا آماده مشاوره به شما در این زمینه جهت دادن ایده های خاص و جالب برای عکاسی فرمالیته در منزل نیز می باشند .

با ما در تماس باشید.

همچنین بخوانید : تعریف فرمالیته

0

عکاسی تولد در فضای باز

خب با فرا رسیدن فصل بهار و مطلوب شدن هوا امکان عکاسی و فیلمبرداری تو فضای باز مجددا محیا شد ،یکی از مزایای عکاسی تو فضای باز اینه که شما تو لوکیشن های بسیار جذابی که وجود داره میتونید عکاسی کنید و از نور جادویی و طبیعی ای که تو فضای باز ایجاد میشه برای کارتون بهرمند بشید . در مورد تولد ها باید عرض کنم که استودیو رٌزا با بهترین عمارت های کرج که لوکیشن های عکاسی هستند قرارداد دارد و ازین رو میتواند در صورت تمایل شما این مکان ها را رزرو نماید و عکاسی تولدتون رو تو بهترین باغ و عمارت های کرج انجام بدین .

همچنین بخوانید : ایده به حلقه نامزدی
عکاسی شب برای تولد

یکی دیگه از مزایای عکاسی تولد تو فضای باز اینه که شما میتونید تو دل تاریکی شب همچون عکسای جذابی بگیرین که دهن همگان باز بمونه ، البته شرط اینکه درخواستش رو از قبل به استودیو بدین تا هماهنگیای لازم رو انجام بدن واستون .

همچنین بخوانید :عکاسی در فضای باز
عکاسی با دود رنگی و اکسسوری

همچنین به دلیل اینکه تو فضای باز قرار کار کنید محدودیتی برای آوردن اکسسوری های مختلف وجود ندارد و این موضوع باعث میشه که شما عکسای بی نظیری بتونید بگیرید .

عکاسی تولد در فضای باز

و در آخر ازتون میخوام که اگه تولدتون نزدیکه و قصد دارین که عکاسی بکنین حتما باغ و عمارت های مارو بازدید کنید و جهت مشاوره و دریافت ایده های جدید و جالب برای عکاسی در فضای باز با تیم رٌزا با ما در تماس باشید .

0

نامزد کردین؟بله رو گفتین؟مبارک چه اتفاقی از این قشنگتر و دلنشین ترحالا نکته مهم و اساسی اینه که این خبر مسرت بخش رو با دوستان و اطرافیانمونچطوری به اشتراک بزاریم.حالا که اینستا و شبکه های مجازی تو این حیطه حرف اول و آخر رو میزن و خب در کسری از ثانیه اتفاقات خوب و بد رو به گوش همه میرسوننبرای اینکه بخوایم نشون بدیم که زندگی مشترکمون رو با کسی که خیلی دوستش داریمآغاز کردیم.خب چه المان و نمادی بهتر از حلقه نامزدی برای اجرا و طراحی این نکته.حالا مسئله اساسی اینه که این حرکت سمبلیک رو چطوری به نمایش بزاریم؟
تو این پست با عنوان ایده عکس با حلقه نامزدی قراره یکسری ایده خاص و شگفت انگیز بهتون آموزش بدیم.که بتونین ازبهترین گیفت زندگیتون عکس های خاصو بینظیری رو ثبت کنید.پس لطفا با ما همراه باشین.

بله رو با صدای بلند بگید

بزارید همه عالم و آدم بدونن که شما بله رو گفتید و چقد از اینقضیه خوشحال هستین.برای نشون دادن این موضوع خودتون تو بکراند عکس قرار بگیرید و دستتون که روش نوشتین “بله رو گفتم”یا “بله” یا “با اجازه بزرگترها بله”رو به دوربین باشه.

 • نامزدی
حلقه رو تو فورراند قرار بدین

اصل کاری حلقه ست که باید در بطن قضیه قرار بگیره.یا خودتون تنهایا با یارتون تو بکراند عکس قرار بگیرید به طوری که فلو و ناواضح باشیدو حلقه رو به دوربین و در جلوی تصویر قرارش بدید.

 • حلقه نامزدی
چه چیزی مهمتر از دستان شما و حلقه ست

یا اینکه اگر مشتاق و مایل نیستین از خودتون و یارتون عکسی داشته باشید میتونیناز دستهاتون با یه بکراند قشنگ عکس بگیرید.میتونه این بکراند چهره هاتون باشه کهدست حلقه دارتون جلوش قرار میگیره.

 • ایده عکس
همچنین بخوانید : ایده های جالب در زمستان
از المان های تصویری کمک بگیرید

حتما که نباید خودتون و یارتون تو عکس باشید کافیه از حلقه رو نمایی کنیدهمه سریع شصتشون خبر دار میشه.میتونین حلقه رو تو یه جعبه خوشگل و شیکداشته باشید یا مثلا بعنوان love- o ازش بهره ببرید.

 • ایده عکس با حلقه
نشون بدین که چه شخص عزیزی حلقه رو بهتون داده

کم لطفی اگر خودمون و حلقه مون تو عکس باشیم اما اون کسیکه حلقه رو بهمون داده نه.چرا که در اصل،اصل کاری ایشونن.برای داشتن این ژست کافیه دست حلقه دارتون رو جوری جلوی دوربین قرار بدین که به یارتون اشاره کنه.

0

نوبتی هم که باشه دیگه نوبت زمستان عزیز،بعد از اینهمه دلبری پاییزحق بدین که زمستان هم دلبری ها و قشنگی هاشو رو کنه.که از حق هم نگذریم زمستان قشنگ و دلرباست مخصوصا با اونهمه سفیدی گسترده ایکه داره و همه رو به وجد میاره.هر سال برف که میباره یکی از اصلی ترین کارهای همه مون بعد از برف بازی و تماشای برف گرفتن عکس یادگاری از برف اون سالو خب برامون مهمه که عکسی که داریم به یادگار میگیریم خوب باشهتوش ژست درستی گرفته باشیم و کلا عکسی باشه که با توجه به زیبایی کهداره بتونیم با دیگران به اشتراک بزاریمش.حالا تو این پست قراره با هم
10 ایده ژست عکس دو نفره زمستانی رو بررسی کنیم و ببینیم چطور میشه یهعکس درست و درمون دونفره با برف و زمستون داشت.با کمی دقت متوجه خواهید شد که زیاد هم کار سختی نیست و فقط کمی توجه به اصول لازمه.

با برف شکل و حروف دلخواه و جالبی رو نقاشی کنین و بنویسید

چه چیزی بهتر از اینکه یه زمین گسترده سفید در اختیارتون و شما هر طورو هر چیزی که دوست داشته باشید میتونین روش بنویسید یا بکشید.پیشنهاد ما اینه که یه قلب بزرگ با رد پاهاتون درست کنین و خودتون دوتاییوسطش قرار بگیرید.

10 ایده ژست عکس دو نفره زمستانی

برف اومده شما خوشحالین و با یارتون دست در دست هم دارید
دست در دست هم بدوید

از اینهمه زیبایی لذت میبرید.پیشنهاد ما دست همدیگه رو بگیریدو بدون توجه به دوربین بدویید تا هم موج موهاتون تو عکس خوب بیافتههم حرکتتون طبیعی باشه.

10 ایده
مشغول باشین

تو همه عکس ها که حتما نباید ذل بزنیم به دوربین بزاریم عکس هاموناز شکل طبیعی خودشون خارج نشن.پیشنهاد ما در حالی که گرم صحبت هستین و رو برف ها قدم میزنینعکس رمانتیک تون رو ثبت کنین.

10 ایده ژست
نجواهای عاشقانه

به این مدل عکس که یارتون در گوشتون چیزی پچ پچ کنه و شما بخندینمیگن عکس مدل نجوای عاشقانه.ژستی که ما به عروس دامادهامون هم همیشهپیشنهاد میکنیم.در حالیکه یارتون پشت سرتون قرار گرفته و چهره تون متمایل به صورتشباشه و گوشتون چسبیده به لب های یار میخندین.

10 ایده ژست عکس
کیس

تو این روزهای سرد و منتهی به برف ایشالا دل هاتون منتهی به گرما و عشق باشهچه چیزی بهتر از یه بوسه گرم تو سرمای برف؟

10 ایده ژست عکس دو نفره
ایده های حلقه نامزدی
شیطنت

راست که آدم ها تو برف شیطون تر میشن؟!واقعا تجربه ثابت کرده که برفآدم هارو به وجد و هیجان میاره و حتی اگه بدترین روز دنیا برامون باشهاگه اونروز برف بباره حالمون توش خوب و حس خوبی داریم.پس تا میتونین تو عکس ها شیطنت کنید و فان باشین.پیشنهاد ما اینهکه یارتون سوار کولتون بشه.

10 ایده ژست عکس دو نفره عاشقانه
نگاه عاشقانه

رو در روی همدیگه قرار بگیرید و با عمیق ترین حسی که نسبت بهشدارید نگاش کنید.

عکس دو نفره زمستانی
رو به دوربین

در حالیکه تو برف ها ایستادین رو به دوربین تو بغل همکدیگهبایستید و تنگ همدیگه رو در آغوش بگیرید.

 ژست عکس دو نفره زمستانی
بخندید

خوشحال باشید بخندید چر که خنده واقعی داشتن تو عکس ها شمارو زیبا و جذاب ترمیکنه و شعار تیم استودیو روز سبز همیشه همین بوده و هست بخندین،خنده واقعیبا دندون،چرا که شما با خنده زیباترید.

ایده ژست عکس دو نفره زمستانی
عکس بدون پرسوناژ

حتما که نباید تو همه عکس ها تون چهره و کل اندامتون مشخص باشهاز دیتیل هی عکاسی استفاده کنید مثلا با دستکش های همرنگ یا هم شکل تونقلب برفی درست کنید و دست هاتون رو با اکسسوری های مخصوص بهخودتون رو تو کادر قرار بدین.

10 ایده ژست عکس دو نفره زمستانی عاشقانه

عکاسی تولد در فضای باز

0

باید ها و نباید های ست پوشیدن فرمالیته خیلی از زوج ها و پارتنر ها علاقه به ست پوشی یا به اصطلاح هماهنگ پوشیدن دارند.که خب این علاقه بسیار به جا و قشنگ هستش چرا که اصول باهم و در کنار هم زیبا دیدهشدن هماهنگی است و چه بسا ما اگر میخوایم با هم بودن قشنگ و دلنواز به نظر برسه  از ناهماهنگ بودن و چفتبه نظر نرسیدن عکس هاشون گله میکنند و فکر میکنند که پوز و ژست درستی نگرفته اند یا تو عکس به زوجشون نمیان.در صورتی که با کمی تامل متوجه خواهند شد،که اشکالاز ناهماهنگ به نظر رسیدنشون از لحاظ بصری هستش.مشکلی که با کمی دقت در پوشش و نحوه پوشیدن برطرف میشه.
حالا با کمی بالا و پایینکردن استایل زوج های هماهنگ پوشی متوجه خواهیم شد که ایراد کار کجاست و کجاها باید بیشتر حواسمون رو جمع کنیم و چه چیزهایی رو کلا باید ازش چشمبپوشیم.

همچنین بخوانید:تعریف فرمالیته

همچنین بخوانید :فرمالیته عروسی

باید ها و نباید های ست پوشیدن

تکمیل کننده هم باشید

از لباس هایی استفاده کنید که تصاویر یا نوشته های تکمیل کننده همدیگه رو دارهاینظوری هر چقدر هم رنگ لباستون و شکل لباستون یکی نباشه در عوض به نوع معنا داری با همدر ارتباط هستین.

همرنگ باشید

مهم نیست که لباستون یک شکل باشه کافیه فقط رنگ هاشون یکی باشهاین نوع هماهنگ پوشی میتونه تو لباس خودتون پیرهن بلند باشه و تو لباس یارتون بلوز یا تیشرت.

ایده های جالب عکاسی در زمستان
شوک هماهنگی ایجاد کنید

از اینکه کل لباستون به یک شکل باشه جدا خودداری کنید چرا که اینکار به گونه اینازیبا و خسته کننده جلوه میکنه در عوض میتونین با استفاده از یه لباس غیر هماهنگ تو لباس یکی از طرفین هم به بهتر دیده شدن این هماهنگ پوشی کمک میکنید و هم اینکه چشم رو از خستگی و پر بودن تصویر نجات میدین.

اکسسوری هماهنگ

لازم نیست حتما از سرتا پا هماهنگ و یکرنگ باشین گاهی فقط کافی از یه کلاه،شال گردنجوراب و یا کیف همرنگ استفاده کنین تا هماهنگ و یکدست دیده بشید.

ناهماهنگی هماهنگ

تو این روش شما به صورت خلاقانه و تیز هوشانه ای هماهنگی رو ایجاد میکنیدبه طوری که در نگاه اول ناهماهنگ به نطر میرسید اما در کل در یک هماهنگیو یکدستی ایی قرار دارید.

فرمالیته عروسی

0

خب تو این مقاله میخوام همه چیزی که در مورد فرمالیته عروسی باید بدونید و بهتون بگم اول اینکه فرمالیته عروسی در کار ما یعنی اینکه عروس و داماد یه روزی غیر از روز عروسیشون بخوان عکس و فیلم هاشونو بگیرن که میتونه قبل یا بعد از عروسی باشه ، این موضوع دوتا کمک خیلی مهم رو به عروس دامادا میکنه :

اول اینکه روز عروسی دیگه خسته و داغون با لباس و سرو وضع کروکثیف نمیرن سرمراسم سرحال و شاداب بدون نگرانی وارد مراسم میشن و لذت میبرن ،خب اینو همه مون میدونیم که یه روز تو کل زندگیمون و دیگه تکرار نمیشه پس باید حسابی راجبش فک کنیم؛

نکته دوم

دومین نکته اش اینکه هر فصلی که خودشون دوس دارن این کار انجام میشه, مثلا عروسیشون تابستونه ولی دوس دارن عکاسای با لباس عروس و دومادیشون تو پاییز باشه یا اینکه بهار عروسیشونه ولی دوس دارن عکس و فیلماشون تو برف و زمستونی باشه یا هرچی دیگه که این این روز کاری میشه فرمالیته ؛

حالا نکته دوم اینکه میتونه این روز فرمالیته با آرایش ساده روزانه خود عروس قشنگ باشه با موهای باز تور بلند و لباس سفید راحت حریر و تور ,دامادم با ساسبند و پاپیون و کلاه یا هرچی سلیقه خودشون باشه که یه تیپ متفاوت با روز عروسیشونه یا حتی دوتایی لباسای مشکی بپوشن یا حتی لباسای اسپرت با حال,زمستونم که دیگه نگم براتون چه تیپای خفنی میشه زد براش.

نکته سوم

و سومین نکته لوکیشن این روزه که خب بستگی به سلیقه هردو ,و جیب مبارک شادوماد داره اگه بخوان کرج باغای مخصوص عکاسی فیلم برداری میتونیم بریم خارج از شهر کرجم که خب لوکیشن های محشر کوه دریا دشت و همچی هست دیگه که ما تو اون روز مشاوره بهشون معرفی میکنیم و میتونن انتخاب کنن و یا حتی خارج از ایران که خب خیلی فوق العاده اس ,ترکیه گرجستان یا هند دبی یا جاهای دیگه که خودشونم میتونن معرفی کنن.
حالا در کل اگه بازم براتون ابهامی هس یا سوالی دارید مشاوره های همیشه ی ما در خدمتتون هست.میتونید با شماره های آتلیه تماس بگیرید یا اگه بخوایید تشریف بیارید که چه بهتر ما روی ماهتون رو میبینیم.

خب حالا براتون میخوام از فرمالیته تو فصل زمستون یه سری نکته رو بگم که بیشتر راجبش فکر کنید :

فرمالیته تو فصل زمستون جدا ازینکه مناظر فوق العاده ای رو برای عکاسی و فیلمرداری رقم میزنه یه سری نکته ام داره که عروس داماد های عزیز حتما باید رعایت کنن وگرنه که کارشون خوب پیش نمیره :

 • اول از همه اینکه باید ببینید که چقدر میتونید در مقابل سرما و برف انعطاف بخرج بدین و مقاومت کنین؛
  به نظر من که اگر آدم سرمایی ای هستین اصلا فکرشم نکنید .
 • دوم اینکه از لباس های مخصوص عروس و داماد که برای زمستون درست شده استفاده کنید ؛
  الان عکس چنتاش واستون میذارم که ببینید .
 • سوم اینکه تجهیزات گرمایشی و صد البته ماشین خوب برای رفتن به کوهای شمال لازم میباشد .
 • چهارم اینکه از تیم آتلیتون بخواید که تجهیزات مناسب عکاسی و فیلمرداری برای شرایط خاصمثلا بارش برف و بارون همراهشون باشه .

و در آخر سعی کنید که واقعا از اون روزی که میخواید واسه فرمالیته برید لذت ببرید
و احساست خودتون رو قایم نکنید چونکه تجربه ثابت کرده که عروس و داماد ها هرچی بیشتر خود واقعیشون باشن فیلم و عکس بهتری ام واسشون میمونه …

همچنین بخوانید :فرمالیته شمال

0